Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Στο 1-1 πάλι ο Ηρακλή, πολλά παράπονα για τον Στράτζαλη...

Γκέλα για τον Ηρακλή που δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς κόντρα στα Ψαχνά και έχασε πολύτιμό έδαφος μένοντας στο 1-1.

Οι «κυανόλευκοι» ξεκίνησαν τον αγώνα έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν τις ευκαιρίες που θα τους έδιναν την δυνατότητα να προηγηθούν. Αντίθετα τα Ψαχνά στην μοναδική τους ευκαιρία στο α΄ μέρος σκόραραν με τον Γεσιτς και έτσι έκλεισε το ημίχρονο με 0-1.
Ο Στράντζαλης έβγαλε από την 11αδα τον Μπανγκουρά και έβαλε τον Κωνσταντινίδη , ενώ απέσυρε και τον Παληγεώργο ρίχνοντας στην μάχη τον Χιονίδη για να έχει επιθετικό σχήμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής προσπάθησε να δείξει ένα καλύτερο πρόσωπο άλλα οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να είναι απειλητικοί και έχασαν δυο καλές ευκαιρίες να πετυχουν και δεύτερο γκολ.
Ο Ηρακλής ισοφάρισε με τον Βουτσιά και κυνήγησε την νίκη χωρίς όμως να το καταφέρει. Την ίδια στιγμή οι παίκτες του Βαζάκα έδειξαν να θέλουν την νίκη και έχασαν δυο καλές ευκαιρίες για να πάρουν το τρίποντο στο Καυταντζόγλειο.